داکت چیست؟

folder_openداکت
داکت

مزایای استفاده از داکت

در پاسخ به این سوال که داکت چیست باید توضیحاتی دهیم که در این مقاله به ان میپردازیم. داکت‌ها کاربردهای متنوعی در صنعت کابل‌کشی و مدیریت شبکه‌های کابلی دارند.

مدیریت کابل‌ها: داکت‌ها به عنوان یک راه حل موثر برای مدیریت سیم و کابل در ساختمان‌ها و فضاهای کاری استفاده می‌شوند. آن‌ها برای شما این امکان را فراهم می‌کنند تا کابل‌ها را به صورت منظم و سازمان‌یافته در داخل محفظه‌ای نگهداری کنید، که باعث سهولت در نصب، تعمیر و تغییرات بعدی می‌شود.

حفاظت از کابل‌ها: داکت‌ها به عنوان یک محفظه حفاظتی عمل می‌کنند و کابل‌ها را در برابر آسیب‌های محیطی مانند فشار، ضربه، گرد و غبار و رطوبت محافظت می‌کنند. این حفاظت باعث افزایش عمر مفید کابل‌ها و کاهش خطر اختلالات و خرابی‌ها می‌شود.

برند های مختلف داکت

با توجه به بودجه مشتری و کاربرد داکت انواع مختلفی از داکت در بازار با برنده های متفاوت موجود است که برخی از معروفترین برندها عبارتند از:

داکت W&E یکی از با کیفیت ترین داکت های وارداتی بازار است. برای داکت شیاردار که در تابلو برق و تجهیزات صنعتی و مخابرات پر کاربرد است داکت شیاردار W&E توصیه می شود.

برند معتبر دیگر داکت رعد است که شامل انواع داکت، مانند داکت ساده یا خانگی، داکت پشت چسبدار رعد، داکت شیاردار رعد با کیفیت و قیمت مناسب به فروش می رسد.

داکت سوپیتا یکی از ارزان ترین داکت های بازار است که انواع سایز داکت را تولید میکند. داکت نیم دایره زمینی، داکت ساده به صورت پشت چسب دار و بدون چسب، داکت شیار دار، انواع ترانک را داراست.

یکی دیگر از برندهای داکت در بازار، داکت دانوب است که انواع داکت پلاستیکی ساده و شیاردار و همچنین داکت خانگی و صنعتی را تولید می کند.

شرکت کانکتور الکتریک فروش انواع برندهای داکت به صورت خرد و عمده را با قیمت مناسب و ارسال به سراسر کشور انجام می دهد. برای استعلام قیمت و موجودی با کارشناسان فروش در ارتباط باشید.

شماره تلفن واتساپ کانکتور روبیکا کانکتور الکتریک   ایتا کانکتور الکتریک  تلگرام کانکتور الکتریک  شماره تلفن کانکتور الکتریک

داکت شیاردار

این نوع داکت به‌دلیل شیارهای موجود در دیواره ها، این امکان را می  دهد تا سیم و کابل ها را از جاهای مورد نظر خارج کنید و به تجهیزات مورد نظر برسانید. داکت شیاردار اغلب برای انتقال کابل برق مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع داکت معمولا به صورت چسب دار نبوده و با پیچ و مهره نصب می شود تا در برابر شرایط مختلف مقاومت مناسبی داشته باشد.داکت شیاردار 8 در 8 سانت

دو نسخه اصلی موجود است: Metric و DIN که در عرض شیار و فاصله شیارها متفاوت هستند. کانال‌های با عرض شیار ریزتر برای کاربردهایی با مقطع کابل کوچک همراه با بلوک‌های ترمینال مفید هستند. به عنوان کانال های کنترل با فضای محدود و تراکم خط بالا مناسب هستند.

کانال های کابل در نسخه های متریک و DIN، با شکاف های باریک یا عریض
گیره های نگهدارنده سیم به عنوان کمک ثابت کننده

بسته شدن قابل اطمینان درب، به دلیل مکانیسم بسته شدن ساده و ایمن

دو طرفه تا زاویه 100 درجه باز می شود و امکان تعویض آسان کابل و نگهداری سیم را فراهم می کند.
سوراخ های زیرین با پانچ دقیق مطابق DIN EN 50085-2-3
کانال های کابل گوشه ای برای تاسیسات صرفه جویی در فضا

مواد اولیه داکت، مقاوم در برابر یخ زدگی و مقاوم در برابرduct اشعه ماوراء بنفش است.

کانال های داکت

سیم کشی با ساختار مناسب و محافظت شده پایه ای را برای نصب، نگهداری و عملیات ایمن فراهم می کند. این الزامات به ویژه برای مناطق محافظت شده در برابر انفجار اعمال می شود

مزایای داکت

کانال های سیم کشی پایدار بدون پیچش برای کیفیت مناسب
طبق DIN EN 60079-14، برای کابل هایی که دارای مدارهای ایمن هستند.


این کانال های سیم کشی چه ویژگی خاصی دارند؟

شیارهای محکم که از شکسته شدن ناخواسته جلوگیری می کند.
شیارها به راحتی به سمت بیرون منحرف می شوند و امکان قرار گرفتن سیم ها در داخل مجرای دیوار شکاف را فراهم می کند.
طراحی خاص شیارها به نگه داشتن سیم ها در جای خود کمک می کند.
باز کردن محدود از برداشتن ناخواسته سیم ها جلوگیری می کند و اجازه می دهد تا هر سیم جداگانه بدون قطع شدن ردیابی شود.
مجهز به سوراخ های نصب برای ساده سازی نصب.

داکت پارتیشن دار

در داخل این نوع داکت، پارتیشن‌هایی وجود دارد تا سیم ها با هم برخورد نداشته باشند و اتصال یا نویز مشکلی ایجاد نکند. انواع داکت‌های پارتیشن دار در برابر نویز و تداخل الکترومغناطیسی مقاومت بالایی دارند و سیم ها به طور منظم داخل داکت هدایت می شوند.

مطالع بیشتر: مقاله داکت

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیگر مقالات