کانکتور نظامی

folder_openسوکت نظامی

کانکتور نظامی چیست ؟

 کانکتورها وسیله ای برای اتصال جریان الکتریکی هستند که به عنوان یک ترمینال در تقسیم جریانات برق در میان مدارها و بردهای الکتریکی استفاده‌ می‌شوند. اکثر کانکتورها پلاریته هستند به این معنی است که  در یک جهت خاصی قابلیت اتصال قطعات را دارد و نمی توان آنها را از هر طرفی به هم متصل نمود. کانکتور نظامی طبق استانداردهای نظامی تولید شده اند تا در شرایط سخت هوایی، دریایی و زمینی به درستی عمل کنند به همین دلیل به آنها کانکتور MIL-SPEC یا به اختصار کانکتور MS نظامی می نامند. امروزه کاربرد این کانکتور‌ها در صنایع مختلف گسترش پیدا کرد ه است.

یکی از مهمترین کانکتورهایی که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد کانکتور نظامی است. انتقال جریان الکتریکی و داده، از جمله قابلیت های انواع کانکتور نظامی می باشد.

انواع سوکت نظامی

  • کانکتور نظامی روسی
  • کانکتور گرد نظامی
  • کانکتور فلزی
  • کانکتور فنری

انواع سوکت نظامی از نظر تعداد پین :

1-سوکت نظامی 4 پین

2-سوکت نظامی 6 پین

3-سوکت نظامی 8 پین

4-سوکت نظامی 9 پین

5-سوکت نظامی 10 پین

در واقع کانکتور روسی یکی از پرکاربرد ترین کانکتورهای نظامی است. کانکتور فنری و فلزی نیز در بخش های مختلف صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.

سوکت نظامی معمولا به شکل مدور (گرد) در مدل‌های مختلف  GX12، GX16، GX18  و … با تعداد پین متفاوتی از 2 تا 12 پین تولید و می‌شوند.

سوکت نظامی GX12

سوکت نظامی GX12 ، با بدنه فلزی و پنل مهره دار با قطر 12 میلی متر است که نسبت به سوکت نظامی 16 میلی متری کوچکتر هستند. جریان برق 5 آمپر با ولتاژ 250 ولت تحمل‌ می‌کنند و دارای تعداد پین‌ از2 تا 6 پین است.

سوکت نظامی GX16

سوکت گرد نظامی GX16 دارای بدنه فلزی و پنل مهره دار 16 میلی متری است . این نوع کانکتور توان 125 ولت دارند و جریان برق در آنها بین 4 تا 5 آمپر، ولتاژ 200 ولت و تعداد پین‌هااز 2 تا 10 پین است. این نوع از سوکت نظامی تا 1500 ولت ولتاژی را تحمل می کنند و نسبت به نوعGX12  قیمت بالاتری دارند.

کاربرد سوکت نظامی در انواع پروژه های مهم صنعتی و پزشکی بوده و دارای دو قسمت نری و مادگی است که قسمت نری آن روی دستگاه نصب شده و قسمت مادگی آن به سر کابل متصل می شود. این کانکتور در انواع پروژه های نظامی نظیر استفاده در بالگردها و همچنین انواع پروژه های صنعتی نیز به کار برده شوند.

خرید سوکت نظامی

کانکتور الکتریک به عنوان یکی از بزرگترین عرضه کنندگان انواع تجهیزات برق صنعتی از جمله انواع کانکتور با بهترین قیمت و بهترین کیفیت در بازار لاله زار است و همواره رضایت مشتریان را سرلوحه کار خود قرار داده است.

برای مشاوره و خرید انواع سوکت نظامی از طریق شماره های تماس و پیام رسان های ایتا، روبیکا، تلگرام یا واتساپ با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

شماره تلفن واتساپ کانکتور روبیکا کانکتور الکتریک   ایتا کانکتور الکتریک  تلگرام کانکتور الکتریک  شماره تلفن کانکتور الکتریک

دیگر مقالات